Wafle z galaretką


Składniki:

2 galaretki

700 ml gorącej wody

200 ml śmietany

150 g cukru

1 łyżka masła

100 g czekolady

4 wafle do przełożenia


1. Wafle dopasowujemy do formy (przycinamy), którą późnej wykładamy folią lub papierem do pieczenia. Galaretki rozpuszczamy w gorącej wodzie i odstawiamy do lekkiego stężenia co chwilę mieszając by stygła równomiernie.

2. Śmietanę lekko podgrzewam. Na patelni (najlepiej takiej nieprzywierającej) karmelizuję cukier - wysypujemy go równomiernie na patelnie włączamy palnik i czekamy aż cukier zacznie się rozpuszczać i będzie jasno brązowy, nie mieszamy!

3. Do gotowego karmelu bardzo ostrożnie dodajemy podgrzaną śmietanę i mieszamy aż karmel się rozpuści. Odstawiamy na bok do lekkiego przestudzenia. Do jeszcze ciepłego karmelu dodajemy masło i czekoladę mieszamy aż się rozpuszczą.
Taką masą krówkową smarujemy dwa wafle - czyli kładziemy wafel smarujemy przykrywamy drugim i odkładamy na bok, powtarzamy czynność z jeszcze jednym waflem odkładamy.

4. Do przygotowanej wcześniej formy wkładamy jeden zlepiony masą krówkową wafel wykładamy na niego tężejącą galaretkę przykrywamy drugim waflem i wkładamy na 10 minut do zamrażalki.  Po tym czasie wyciągamy z zamrażalki obciążamy wafel i wkładamy do lodówki ( na 2 godziny lub na noc)


Brak komentarzy :